Komplikacijų gydymas

Nors dantų implantacijos sėkmės procentas yra didelis ir siekia net 99 proc., tačiau komplikacijų tikimybė egzistuoja. Šios gali kilti dėl netinkamai įsriegto implanto, saugumo procedūrų nesilaikymo, paciento organizmo reakcijos ar kitų priežasčių.

Kada reikalingas komplikacijų gydymas?

 • Patyrėte stiprią danties traumą
 • Įvyko gilus danties lūžis
 • Jūsų dantys negrįžtamai pažeisti ėduonies ar kitų ligų
 • Dantis retinuotas (pilnai neišdygęs)
 • Nuolat genda protiniai dantys
 • Planuojamas ortodontinis gydymas

Kodėl DENTVALDA klinika?

 • Turime ilgametę komplikacijų gydymo patirtį
 • Atsakingai įvertiname kiekvieno paciento situaciją
 • Pacientais rūpinasi tik kvalifikuoti specialistai
 • Suteikiame ilgalaikius rezultatus
 • Pacientų sveikata rūpinamės ir po gydymo

Ar galima delsti?

Atsiradus komplikacijai – intensyviam kraujavimui, danties, aplinkinių organų pažeidimui ar uždegimui – problemą būtina spręsti kuo skubiau. Tokia būklė iššaukia imuninės kūno sistemos atsaką, kurio pasekmės gali būti infekcijos išplitimas į kitus organus, kaulinio audinio, esančio aplink implantą, nykimas ir būtinybė šalinti implantą.

Dažniausios komplikacijos:

Kraujavimas

 • Pooperacinis kraujavimas: nedidelis kraujavimas 1-2 dienas po operacijos yra visiškai normalu, o pridėjus minkštą marlės skiautę, uždėtą ant operuotos vietos, per 30 min. turėtų praeiti. Tuo tarpu gausus, intensyvus kraujavimas yra nenormalus, todėl turėtumėte kuo skubiau paskambinti savo odontologui.

Audinių pažeidimai

 • Dantų pažeidimai: gręžimo metu gali pažeista danties karūnėlė arba gretimo danties šaknis. Tokiu atveju gali prireikti šaknies kanalo apikoektomiją, norint sutaisyti pažeisto danties šaknis.
 • Nervo pažeidimas: reta, bet sudėtinga apatinio žandikaulio danties implantavimo sukelta komplikacija. Pažeidimas gali sukelti skausmą, tirpulį arba dilgčiojimą dantų, dantenų, lūpų arba smakro srityje, stiprų skausmą kramtant. Jei nervas neužgyja, o simptomai neišnyksta, gali tekti pašalinti implantą.
 • Sinuso ertmės pažeidimas: dar viena galima dantų implantavimo sukelta komplikacija viršutinio žandikaulio operacijos metu – žandikaulio pergręžimas pažeidžiant sinuso ertmę.
 • Žandikaulio lūžis: itin reta komplikacija, įvykstanti, jei nėra pakankamai kaulo, ar jis nėra pakankamai tankus. Žandikaulis gali lūžti dėl ilgalaikio spaudimo operacijos metu (gręžiant ar įstatant implantą).

Infekcijos

 • Infekcijos implanto zonoje: bene dažniausiai pasitaikanti komplikacija. Implanto infekcija yra būsena, pasireiškianti implanto zoną supančių audinių uždegimu arba patinimu. Infekcijos tinkamai negydant gali kilti uždegimas, sunykti kaulinis audinys, taip pat galima netekti implanto.

Komplikacijų gydymo galimybės

Valymas + antibiotikai. Uždegimas gali būti gydomas antibiotikais ir jį išvalant, jei jį sukėlė implanto infekcija.

Šaknies kanalo apikoektomija. Pažeidus danties šaknį, atliekama ši endodontinė chirurginė procedūra, kurios metu yra pašalinama pažeista danties šaknies viršūnės dalis, o šaknies kanalas užpildomas specialiu užpildu.

Kaulo persodinimas. Jeigu pažeidžiama sinuso ertmė ar žandikaulio kaulas, padeda kaulo persodinimo procedūra.

Implanto šalinimas. Kraštutiniu atveju implantą tenka pašalinti.

4 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie komplikacijas ir jų gydymą:

1. Daliai pacientų komplikacijų rizika yra didesnė.

Į šią grupę patenka pacientai su stipriai sunykusiu žandikauliu ar mažu kaulinio audinio tankiu, stipriai rūkantys, sergantys lėtinėmis ligomis, tokiomis, kaip cukrinis diabetas, hemofilija, ar imuninės sistemos nepakankamumas, taip pat pacientai, turintys chroniško bruksizmo (griežimo dantimis) problemą.

2. Komplikacija nebūtinai atsiranda iš karto po procedūros.

Infekcija ar pažeidimas gali atsirasti (arba išryškėti) po implantacijos praėjus keliems mėnesiams ar net ilgesniam laiko tarpui, todėl reikia nuolat atidžiai stebėti savo savijautą ir reaguoti į pokyčius.

3. Komplikacija nereiškia implanto praradimo.

Komplikacija nebūtinai reiškia, kad implantą teks pašalinti ir gydymą atlikti iš naujo. Laiku sureagavus į problemą, danties implantą pavyks išsaugoti.

4. Komplikacijų riziką galima sumažinti.

Norint sumažinti dantų implantų sukeliamas komplikacijas iki minimumo, reikia pasirinkti patikimą, kvalifikuotą gyd. odontologą-implantuojantį gydytoją, kuris sudarys tikslų priešoperacinio gydymo planą. Po dantų atkūrimo būtina užtikrinti deramą priežiūrą po operacijos ir nepriekaištingą burnos higieną.

Mūsų klinika turi sutartis su Inbank ir General Financing. Visą platesnę informaciją suteiksime klinikoje.

KONTAKTAI


Nežinote, kokia paslauga Jums reikalinga?
Pasimatykime konsultacijoje!

Pirminė apžiūra, situacijos įvertinimas ir optimaliausio gydymo plano sudarymas

Registracija konsultacijai

Prarastus viso žandikaulio dantis atkurkite už mažesnę kainą

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.

Odontologijos klinika "Dentvalda", Kaunas
|
Asmens duomenų tvarkymo taisyklė