Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Periodontologija – odontologijos šaka, apimanti dantį supančių audinių (dantenų, cemento, dantį kaule laikančio periodonto raiščio) gydymą. Periodonto audinių ligos bei dantenų recesija sukelia estetinį, fizinį diskomfortą ir gali tapti dantų netekimo priežastimi.

Ar man reikia periodontologinio gydymo?

  • Dantenos patinusios/kraujuoja
  • Kamuoja nemalonus burnos kvapas
  • Pastebimas dantų klibėjimas
  • Dantys atrodo pailgėję
  • Dantenos atsitraukusios nuo dantų

Kodėl DENTVALDA klinika?

  • Gydymą taikome kiekvienam pacientui individualiai
  • Visas procedūras atlieka profesionalai
  • Gydymą atliekame pasitelkę aukštos raiškos mikroskopą
  • Taikome naujausias metodikas
  • Užtikriname ilgalaikius gydymo rezultatus

Ar galima delsti?

Negydomi periodonto audinių susirgimai progresuoja į sunkesnes formas: nyksta kaulas aplink dantį, galiausiai dantis yra prarandamas. Šios grupės ligos yra klastingos, nes simptomai paprastai nėra skausmingi ir aiškiai jaučiami. Dažnu atveju žmogus susirūpina tik tuomet, kai dantys tampa paslankūs. Tai – jau pažengusi ligos stadija, kuri sunkiai gydoma.

Periodonto ligos

Gingivitas

Pirminė uždegimo stadija, apimanti tik dantenas. Jos paraudusios ir sudirgusios, gali būti patinusios. Valantis dantis šepetėliu pastebimas didelis kraujavimas. Dar nėra pastebimas kaulo nykimas, dantys tvirtai laikosi savo vietoje.

Periodontitas

Pažengusi infekcija skverbiasi į kitus periodonto audinius, pasiekia žandikaulio kaulą. Dantenos kraujuoja, yra skausmingos, atsitraukusios nuo danties, gali pūliuoti. Padidėję dantų jautrumas, nyksta žandikaulio kaulas.

Dantenų recesija

Dėl patiriamo intensyvaus dantenų dirginimo, šios gali atsitraukti nuo dantų: apnuoginti danties kaklelį bei šaknies paviršių. Atsitraukusios dantenos lemia didesnį dantų jautrumą, fizinį diskomfortą bei neestetišką išvaizdą.

Periodontologinio gydymo galimybės

Nechirurginis gydymas. Gingivitas ir nepažengęs periodontitas gydomas nechirurginiu metodu. Atliekant profesionalią burnos higieną, nuo dantų nuvalomi minkštieji ir kietieji apnašai, dantų paviršiai nupoliruojami.

Chirurginis gydymas. Vidutinio ir sunkaus periodontito gydymui taikoma lopo operacija. Chirurginiu būdu atverčiamos dantenos ir pašalinami po jomis susidarę akmenys ir infekciniai audiniai.

Gydant dantenų recesiją taip pat atliekama intervencija: dantenos chirurgiškai pastumiamos į reikiamą vietą. Jeigu trūksta dantenų masės, persodinamas jų pakaitalas.

Palaikomas gydymas. Siekiant apsaugoti pacientą nuo ligos atsinaujinimo, reikalingas nuolatinis stebėjimas. Svarbu vykdyti gyd. periodontologo nurodymus, reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną.

3 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie periodontologinį gydymą:

Gydymas neskausmingas.

Nors periodonto ligos yra išties nemalonios, pasirūpiname, kad gydymo metu nejaustumėte net menkiausio skausmo: visada pritaikome saugią, bet efektyvią vietinę nejautrą.

Gydymo trukmė gali būti skirtinga.

Gydymo trukmė priklauso nuo daugelio faktorių: paciento organizmo, klinikinės būklės ir gydytojo profesionalumo. Negalavimas gali būti išgydytas vos per vieną vizitą, tačiau kartais gydymas trunka kelis mėnesius.

Infekcija nepraeina savaime.

Nors periodonto susirgimai nekelia didelio fizinio skausmo, tikrai nereiškia, kad tai nerimta problema, kuri gali praeiti savaime. Nepritaikius gydymo, infekciją sukeliantys mikroorganizmai skverbiasi į giliuosius sluoksnius ir ima ardyti žandikaulio kaulą.

Dentvalda klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis Inbank|Mokilizingas sąlygomis.

Sužinokite daugiau ČIA


Kainos

Kviečiame susipažinti su mūsų klinikoje siūlomų paslaugų kainomis:

Paslaugos pavadinimas Kaina
Gingivektomija, dantenų kontūravimas lazeriu (vieno danties) 55 €
Pasaitėlių plastika lazeriu 55 €
Minkštųjų audinių augmentacija 500 €
Lūpos pasaitėlio plastika 80 €
Prieangio plastika (vieno ketvirčio, be medžiagos kainos) 220 €
Recesijos uždengimas (vieno danties) 120 €

Nežinote, kokia paslauga Jums reikalinga?
Pasimatykime konsultacijoje!

Pirminė apžiūra, situacijos įvertinimas ir optimaliausio gydymo plano sudarymas

Registracija konsultacijai
Odontologijos klinika "Dentvalda", Kaunas
|
Asmens duomenų tvarkymo taisyklė